Dýmky Savinelli

Achille Savinelli vyráběl v Miláně dýmky již koncem 19.století. V roce 1956 byl postaven nový závod v Barasu. Dnes má firma sídlo v Miláně a je největším italským výrobcem dýmek.
Severoitalské dýmky Savinelli mají mezi dýmkaři ve světě dobrý zvuk. Jsou elegantní a v nabídce je řada příjemných tvarů. Vynikají dobrou funkčností a jsou zhotoveny z kvalitního briarového dřeva. Sortiment představují dýmky vyráběné strojově, ale i kvalitní ručně tvořené dýmky. Ty jsou srovnatelné se všemi drobnými italskými výrobci, kteří se na tyto dýmky specializují. Tato milánská firma může nabídnout každému kuřákovi dýmek jemnou eleganci v klasickém provedení. Platí zde rčení, že klasika nezestárne, a proto jsou dýmky Savinelli mezi dýmkaři stále žádané a oblíbené.
Na každé dýmce Savinelli najdete vyraženo logo Savinelli ve tvaru erbu s písmenem „S“ a nad ním dvě dýmečky, označení modelu a název dýmky. Na náustku je pak vyražen erb ( u klasických sérií) nebo podpis Achilla Savinelliho (u ručně dělaných dýmek). Pouze jedna dýmka z tisíce se stane Giubileo d´Oro, „zlatou jubilejní“ dýmkou. Dýmky Savinelli jsou vždy dobře vyvážené, s čistými liniemi. Pro sběratele je každoročně připravována jak výroční, tak vánoční dýmka roku.