Dýmky Peterson

Dýmky značky Peterson vyrábí firma od roku 1890. Zaujímají v každé sbírce pravověrného kuřáka dýmek své čestné místo.
„Petersonka“ má svébytné kouzlo. Říká se jí dýmka přemýšlivých mužů. Dýmku této značky kouřili například pánové Mark Twain, Sir Arthur Conan Doyle nebo například Georges Simeon a samozřejmě mnozí další umělci, spisovatelé, politici, filosofové.
Dýmky firmy Peterson se vyznačují klasickými, příjemně konzervativními tvary, jsou harmonicky vyváženým celkem, velmi dobře se drží v rukou, většinou jsou střídmě zdobeny stříbrem. Mají optimální funkčnost, která je zaručená „petersonovým“ patent systémem a udržují si stabilně kvalitní zpracování podpořené výběrem toho nejlepšího briaru.
Základ sortimentu firmy Peterson dnes tvoří již klasické, velmi příjemné tvary, které za století nedoznaly příliš zásadních změn. Nicméně v 80. letech 20. století přišli u Petersonů s nápadem vyrobit kolekci dýmek pod názvem Sherlock Holmes. Dnes je tato série jednou z nejžádanějších kolekcí a i jména jednotlivých dýmek jsou naprosto výmluvná. Jména jsou vždy spojena s místy a postavami legendárního Sherlocka Holmese. Např. The Original, The Baker Street, The Baskerville, The Professor, The Watson, The Deerstalker, The Rathbone, The Hudson, Lestrade, Milverton, The Strand, The Hansom.
Nedílnou součástí většiny Petersonek je stříbrný kroužek, do kterého je vyražen punc ve tvaru tří hlavních znaků. Na každém stříbrném kroužku firmy Peterson najdeme nejprve symbol Hibernie, následuje korunovaná harfa a posledním znakem je tiskací písmeno, označující rok puncování stříbra. Tyto tři značky garantují pravost a ryzost použitého stříbra. Oblíbené mezi kuřáky jsou dále řady dýmek Aran, Donegal, Killarney, Kinsale, Peterson Systém, Spigot a další.
V naší prodejně naleznete široký výběr těchto dýmek.