Dýmky Chacom

Francouzské dýmky značky Chacom nabízíme již od roku 1996. Od tohoto roku jsme přímým dovozcem a proto máme největší výběr v ČR. Kromě tradičních dýmek nabízíme i novinky, které jinde nekoupíte. Mezi kuřáky dýmek neustále vzrůstá obliba této značky pro její kvalitu a originální design.
Chacom je tradiční francouzskou značkou, která byla vytvořena již roku 1928. Dýmky mají ve znaku dvě písmena „CC“, která jsou umístěna na náustku a to podle prvních písmen dýmkařské firmy Champuis-Comoy.
Firma vyrábí dýmky od roku 1825 v proslulém městečku dýmek Saint-Claude. Dýmky byly vyráběny už pro Napoleonovu armádu. Firma začínala výrobou hliněných dýmek a s přirozeným vývojem v dýmkařství dnes používá pro výrobu briar.
Francouzská dýmkařská firma ze Saint-Claude vyrábí dýmky převážně strojově s vysokou kvalitou zpracování povrchové úpravy a vyváženosti tvarů. Dýmky mají většinou klasické tvary, nejtypičtější je tmavě hnědá povrchová úprava dýmek, většinou doplněná prstýnkem a akrylovým náustkem. Inovaci najdeme v moderní povrchové úpravě, kdy náustek barevně ladí či kontrastuje s dýmkou. Dnes se vyvážejí do 58 zemí světa.