Archiv: Dýmky

Výběr dýmky, tabáku a příslušenství je věcí každého kuřáka, podléhá jeho vkusu, osobnosti, módě.
Cílem naší prodejny je nabídnou každému kuřákovi dýmku dle jeho požadavků od jednoduchých pro začátečníky až po luxusní a jedinečné pro znalce dýmek. V případě potřeby Vám náš odborně proškolený personál rád poradí s výběrem dýmky, tabáku i příslušenství. Věříme, že každý si u nás vybere tu pravou a bude spokojen.

Pro kvalitní kouření dýmky a její životnost je důležité tzv. zakuřování. Zakuřování je, jednoduše řečeno, proces, kdy se na vnitřních stěnách vytvoří černá, tvrdá, sklovitá vrstva odolná proti hoření. Jak na to?
Při prvním kouření je nutné tabákem zcela dýmku naplnit, zapálit a velmi zlehka pomalu kouřit tak, aby hlavička byla jen teplá. Pokud začně v ruce více hřát, nebo dokonce pálit, je velké riziko, že dřevo začně hořet. V tomto případě se musí kouření přerušit a dýmka se nechá vychladnout. Po vychladnutí se opět zapálí a pokračuje se v kouření, až tabák zcela vyhoří na dno dýmky. Pokud se nepodaří tabák vykouřit až na dno dýmky, musí se dýmka po vyčištění nacpat tabákem do úrovně, kde se předtím přestalo kouřit. Dále se postupuje v zakuřování stejným způsobem. Po kouření se zkontroluje, zda se v dutině hlavičky objevila odolná černá vrstva. Pokud ano, je dýmka zakouřena. Jinak se postup musí opakovat.

Tyto anglické dýmky jsou zvláštní svými vyměnitelnými hlavičkami a kovovým tělem dýmky, které zaručuje lepší chlazení kouře.

Dýmky Desing Berlin vyrábí Dýmkařské studio Hartmann Desing Berlin.  Lze je označit jako módní dýmky. Vyznačují se vysokou kvalitou provedení. V Německu se preferuje „zdravější“ kouření, proto je drtivá většina dýmek opatřena 9mm filtrem. Moderní design a kvalitní provedení německých dýmek, to jsou přednosti, které neujdou žádnému kuřákovi dýmek. Jsou vyráběny ve různých tvarech a povrchových úpravách. Náustky jsou většinou akrylové, někdy i kaučukové a tzv. cumberland. V nabídce firmy Design Berlin najdeme i moderní dýmky, ozdobené mosazným kováním, stříbrem nebo akrylem. Některé jsou laděné do zelené či modré barvy včetně stejně tónovaného, akrylového náustku. Můžete mít tedy dýmku, která dokonale ladí s vaším oblečením. Dýmky Design Berlin jsou označeny malými, mosaznými písmeny „db“ na náustku. Naše prodejna nabízí vybraný sortinemt těchto dýmek.

10Dub

Dýmky Vauen

Norimberská firma Vauen je v současnosti jednou z nejstarších dýmkařských firem. Bohatá historie této firmy se začala psát roku 1848. Vauen má v nabídce kvalitní a excelentní dýmky jak klasické, tak i ultramoderní. Vždy však mají dokonalou povrchovou úpravu a výborné kuřácké vlastnosti. Dýmky mají dokonalý vzhled a skvělé provedení s důrazem na rytmus každodenního života.
Ručně dělané dýmky se vyrábějí pod názvem „Solitare“. Jsou to dýmky vyrobené z nejlepšího dřeva, většinou se jedná o typ „straight grain“. Řada Solitare je zdobena stříbrem nebo bambusem. Vždy se jedná o prvotřídní dřevo. Mezi úspěšnou a velmi ojedinělou sérii dýmek patří každoročně se rozšiřující řada dýmek pojmenovaná podle hrdinů z filmu Pán prstenů.

Achille Savinelli vyráběl v Miláně dýmky již koncem 19.století. V roce 1956 byl postaven nový závod v Barasu. Dnes má firma sídlo v Miláně a je největším italským výrobcem dýmek.
Severoitalské dýmky Savinelli mají mezi dýmkaři ve světě dobrý zvuk. Jsou elegantní a v nabídce je řada příjemných tvarů. Vynikají dobrou funkčností a jsou zhotoveny z kvalitního briarového dřeva. Sortiment představují dýmky vyráběné strojově, ale i kvalitní ručně tvořené dýmky. Ty jsou srovnatelné se všemi drobnými italskými výrobci, kteří se na tyto dýmky specializují. Tato milánská firma může nabídnout každému kuřákovi dýmek jemnou eleganci v klasickém provedení. Platí zde rčení, že klasika nezestárne, a proto jsou dýmky Savinelli mezi dýmkaři stále žádané a oblíbené.
Na každé dýmce Savinelli najdete vyraženo logo Savinelli ve tvaru erbu s písmenem „S“ a nad ním dvě dýmečky, označení modelu a název dýmky. Na náustku je pak vyražen erb ( u klasických sérií) nebo podpis Achilla Savinelliho (u ručně dělaných dýmek). Pouze jedna dýmka z tisíce se stane Giubileo d´Oro, „zlatou jubilejní“ dýmkou. Dýmky Savinelli jsou vždy dobře vyvážené, s čistými liniemi. Pro sběratele je každoročně připravována jak výroční, tak vánoční dýmka roku.

Dýmky Stanwell vyrábí dánský výrobce. Firmu založil pan Poul Nielsen roku 1942.
Název Stanwell byl vybrán záměrně. Anglický název zvolil proto, že anglické dýmky byly nejžádanější. Dnes můžeme s přehledem tvrdit, že firma výrazně ovlivnila dýmkový design, neboť byla po řadu let „líhní“ skvělých designérů a kreativních autorů dýmek.
V současnosti nabízí nesčetné množství tvarů a deset typů povrchových úprav. Vedle základních modelů v hladkém a pískovaném provedení vyrábí i modely se stříbrnými či mosaznými kroužky, dýmky zdobené rohovinou nebo bambusem. Mezi nejoblíbenější řady patří dýmky velkých tvarů, jako typ Calabash (model 162), Hexagon (model 171), Facet (model 163), Viking (model 172) nebo oblíbený Rhodesian (model 173). Milovníci spíše klasických tvarů, drobnějších rovných dýmek sáhnou například po sérii Liverpool, nebo si mohou vybrat z modelů číslo 11, 12 či 13. Právě model číslo 11 je typickým představitelem dánského designu 50. let, tedy za působení Sixtena Ivarssona.
Pro vášnivé čtenáře a kuřáky dýmek je v prodeji série dýmek nazvaná podle pohádkáře Andersena. Jedná se o dýmky, které mají dva typy vyměnitelných náustků. Krátký pro běžné, každodenní použití a dlouhý pro čtení.
Dýmky Stanwell rozpoznáme podle výrazného kovového korunovaného písmene „S“ na náustku.
Pro své sběratele a nadšence firma Stanwell každoročně připravuje jak výroční dýmku roku, tak i vánoční dýmku.
Každý dýmkař si určitě mezi dýmkami Stanwell najde tu svou.

Dýmky značky Peterson vyrábí firma od roku 1890. Zaujímají v každé sbírce pravověrného kuřáka dýmek své čestné místo.
„Petersonka“ má svébytné kouzlo. Říká se jí dýmka přemýšlivých mužů. Dýmku této značky kouřili například pánové Mark Twain, Sir Arthur Conan Doyle nebo například Georges Simeon a samozřejmě mnozí další umělci, spisovatelé, politici, filosofové.
Dýmky firmy Peterson se vyznačují klasickými, příjemně konzervativními tvary, jsou harmonicky vyváženým celkem, velmi dobře se drží v rukou, většinou jsou střídmě zdobeny stříbrem. Mají optimální funkčnost, která je zaručená „petersonovým“ patent systémem a udržují si stabilně kvalitní zpracování podpořené výběrem toho nejlepšího briaru.
Základ sortimentu firmy Peterson dnes tvoří již klasické, velmi příjemné tvary, které za století nedoznaly příliš zásadních změn. Nicméně v 80. letech 20. století přišli u Petersonů s nápadem vyrobit kolekci dýmek pod názvem Sherlock Holmes. Dnes je tato série jednou z nejžádanějších kolekcí a i jména jednotlivých dýmek jsou naprosto výmluvná. Jména jsou vždy spojena s místy a postavami legendárního Sherlocka Holmese. Např. The Original, The Baker Street, The Baskerville, The Professor, The Watson, The Deerstalker, The Rathbone, The Hudson, Lestrade, Milverton, The Strand, The Hansom.
Nedílnou součástí většiny Petersonek je stříbrný kroužek, do kterého je vyražen punc ve tvaru tří hlavních znaků. Na každém stříbrném kroužku firmy Peterson najdeme nejprve symbol Hibernie, následuje korunovaná harfa a posledním znakem je tiskací písmeno, označující rok puncování stříbra. Tyto tři značky garantují pravost a ryzost použitého stříbra. Oblíbené mezi kuřáky jsou dále řady dýmek Aran, Donegal, Killarney, Kinsale, Peterson Systém, Spigot a další.
V naší prodejně naleznete široký výběr těchto dýmek.

Francouzské dýmky značky Chacom nabízíme již od roku 1996. Od tohoto roku jsme přímým dovozcem a proto máme největší výběr v ČR. Kromě tradičních dýmek nabízíme i novinky, které jinde nekoupíte. Mezi kuřáky dýmek neustále vzrůstá obliba této značky pro její kvalitu a originální design.
Chacom je tradiční francouzskou značkou, která byla vytvořena již roku 1928. Dýmky mají ve znaku dvě písmena „CC“, která jsou umístěna na náustku a to podle prvních písmen dýmkařské firmy Champuis-Comoy.
Firma vyrábí dýmky od roku 1825 v proslulém městečku dýmek Saint-Claude. Dýmky byly vyráběny už pro Napoleonovu armádu. Firma začínala výrobou hliněných dýmek a s přirozeným vývojem v dýmkařství dnes používá pro výrobu briar.
Francouzská dýmkařská firma ze Saint-Claude vyrábí dýmky převážně strojově s vysokou kvalitou zpracování povrchové úpravy a vyváženosti tvarů. Dýmky mají většinou klasické tvary, nejtypičtější je tmavě hnědá povrchová úprava dýmek, většinou doplněná prstýnkem a akrylovým náustkem. Inovaci najdeme v moderní povrchové úpravě, kdy náustek barevně ladí či kontrastuje s dýmkou. Dnes se vyvážejí do 58 zemí světa.

10Dub

Dýmky BPK

Firma BPK má dlouholetou tradici ve výrobě dýmek. Ty se v této oblasti vyráběly již v polovině 19. století. Nejprve ručně, pak na šlapacích soustruzích. Vyráběly se z různého dřeva – olše, ořechu, jasanu, švestky, hrušky a lípy. Později se hlavičky dýmek začaly vyrábět i z dováženého briarového dřeva a švédské břízy. Strojová výroba se ve Skutči rozběhla v r. 1919. Po druhé světové válce byla výroba dýmek v Československu soustředěna pouze do Skutče. Firma byla znárodněna a dýmky se vyráběly průmyslově. V roce 1993 byla firma zprivatizována. Dnes se zde vyrábějí dýmky v cenově nižších kategoriích, které jsou přístupné každému, tedy i začínajícímu kuřákovi dýmek. Společnost BPK vyváží dýmky do více než 40 zemí. V naší prodejně je možné zakoupit vybraný sortiment dýmek.