Doutníky Perdomo

Pojem „doutníky Perdomo“ sahá hluboko do historie a prvním místem kde tyto doutníky byly vyrobeny je zemědělská oblast San de las Lajas na Kubě jižně od Havany. Silvio Perdomo, první z rodiny kdo se začal věnovat výrobě doutníků se zapojil do tohoto průmyslu poprvé v továrně H.Upmann a posléze také ve světoznámé továrně Partagas. Brzy si získal pověst talentovaného a pečlivého baliče doutníků. Jeho syn Nick Perdomo senior šel v jeho stopách, nejdříve pracoval v továrně Martin & Trujillo a nakonec skončil v továrně Partagas se svým otcem.
Silvio Perdomo byl velký antikomunista a když se konala kubánská revoluce v roce 1959, byl pro své názory uvězněn na 15 let ve dvou různých věznicích s označením za „ nepřítele revoluce Fidela Castra. Nick Perdomo, Sr. byl za své názory několikrát postřelen. Zraněný a za pomoci svých přátel utekl před popravou do USA. Silviovi bylo později v roce 1974 povoleno opustit Kubu.
Nick Perdomo, Jr. se narodil a vyrůstal ve Washingtonu a později žil v Miami. Byl zaměstnán jako dispečer letového provozu na mezinárodním letišti v Miami. Se svým otcem Nickem Perdomem sr. začali po nočních směnách v malé dílně oživovat rodinnou tradici v roce 1991-92. Tehdy vyrobili devět tisíc doutníků pro první zákazníky a své přátele. Vznik firmy na výrobu doutníků Perdomo pak netrval dlouho. Společnost, kterou Nick Predomo Jr. založil se původně jmenovala Nick´s cigar Company, pak byla přejmenována na Tabacalera Perdomo.
Dnes jsou doutníky vyráběny v Nikaragui – oblast Esteli. Společnost vyrobila od svých skromných začátků nespočet značek a velikostí. Doutníky postupně získávají důvěru a oblibu mezi kuřáky doutníků. Doutníky Perdomo mají velkou škálu chutí od mírné až po plnou chuť a mají řadu odstínu krycího listu. Doutníky Perdomo se dnes řadí mezi nejprestižnější značky doutníků na světě. Společnost Tabacalera Perdomo je stoprocentně vertikálně integrovaným výrobcem. Všechny důležité kroky výroby doutníků , od přípravy tabákových semen, pěstování tabákových rostlin, sklizeň, sušení, fermentaci, staření, rolování doutníků, vlastní výrobu cedrových krabic, finální třídění a expedici – jsou stoprocentně pod dohledem a kontrolou špičkových odborníků a řemeslníků přímo společnosti PERDOMO. To o sobě může říci jen několik výrobců na světě. Po 23 letech činí jejich produkce více než 20 milionů skvělých ručně vyráběných prémiových doutníků ročně. Společnost Tabacalera Perdomo patří mezi největší společnosti v doutníkovém oboru. Společnost expeduje do celého světa.