Perdomo Nicaragua Bourbon Barrel Aged

Tabákový list je jako muž. Čím déle a rozmanitěji zraje, tím je ušlechtilejší a získává tak nenapodobitelný šmrnc….
To platí zvlášť o nové sortě doutníků Perdomo Habano Bourbon Barrel Aged. K dosažení dokonalé směsi se používají pouze ručně vybírané krycí tabákové listy perfektně vystařené fermentací po dobu až šesti let. Potom listy ještě dozrávají v sudech po Bourbonu (tzv. „Bourbon Barrel Aged“ proces). Krycí listy Connecticut zrají 6 měsíců, Sun Grown 10 měsíců a Maduro dokonce 14 měsíců. Krycí listy tímto stařením dosahují naprostého vrcholu své barvy, textury, vůně a chuti, což dodává doutníkům nádherně rozprostřený a vyvážený kuřácký zážitek.
Každý doutník z řady Habano Bourbon Barrel Aged je pečlivě „namíchán“ z tabáků té nejvyšší třídy, včetně aromatických listů seco z údolí Condega, přirozeně sladkých listů viso z farem Jalapa Valley a chuťově výrazných a plných listů ligero ze světoznámého údolí Estelí.
Tato unikátní kombinace poskytuje doutníkům Perdomo Habano Bourbon Barrel Aged širokou rozmanitost aroma s excelentní harmonií síly a chutí až do finálového popotáhnutí.
Aroma a chuť po svém dirigují tři variety krycích listů.
Ekvádorský Connecticut nabízí bohatou krémovou chuť se smetanově hladkým zakončením. Doutníky Sun Grown se vyznačují středně plnou silou aroma s přitažlivě zemitou chutí a jemnými náznaky koření. Středně až plnou silou se vyznačují také Maduro vrstvené bohatými robustními chutěmi s podtóny tmavého kakaa a pražené kávy.