Archiv: Doutníky

Doutníky Arturo Fuente jsou vyráběny v rodinném podniku stejného jména v Dominikánské republice. Počátky výroby se datují od roku 1912. Dnes jsou doutníky Arturo Fuente, pro svou trvalou kvalitu, hodnoceny mezi nejlepšími na světě.

V našem humidoru nabízíme řady doutníků Arturo Fuente Don Carlos, Gran Reserva, Hemingway, Chateau Fuente, Magnum R.

První dominikánský doutník pocházející z roku 1903 je zároveň jednou z nejrespektovanějších značek z Dominikánské republiky.  Linii krásných a dokonalých tvarů doutníků Preferidos navrhl zakladatel společnosti Don Eduardo Leon Jimenes. Doutníky La Aurora jsou velmi mírné a plynulé, chutí ideální pro milovníky, kteří hledají jemnost. Každý doutník má svěží aroma s rozdílnými druhy krycích listů (Cameron, Corojo, Maduro, Connecticut, Ecuador).

Tato značka, která nese své jméno po pověstném pařížském mostě byla vytvořena v roce 1970. Jedná se o lehčí doutník jehož celé spektrum je vyráběno ručně.

Síla: jemné (1)

Davidoff Nicaragua je první doutníkovou řadou vytvořenou z tabáku pocházejícího zcela z Nikaraguy. Obliba a kvalita doutníku Davidoff Nicaragua již v prvním roce působení na trhu vedla k získání titulu Doutník roku 2013. Použitý dvojitý krycí list posiluje vůně doutníků této řady.

Síla: středně silné až silné (4-4,5)

Pojem „doutníky Perdomo“ sahá hluboko do historie a prvním místem kde tyto doutníky byly vyrobeny je zemědělská oblast San de las Lajas na Kubě jižně od Havany. Silvio Perdomo, první z rodiny kdo se začal věnovat výrobě doutníků se zapojil do tohoto průmyslu poprvé v továrně H.Upmann a posléze také ve světoznámé továrně Partagas. Brzy si získal pověst talentovaného a pečlivého baliče doutníků. Jeho syn Nick Perdomo senior šel v jeho stopách, nejdříve pracoval v továrně Martin & Trujillo a nakonec skončil v továrně Partagas se svým otcem.
Silvio Perdomo byl velký antikomunista a když se konala kubánská revoluce v roce 1959, byl pro své názory uvězněn na 15 let ve dvou různých věznicích s označením za „ nepřítele revoluce Fidela Castra. Nick Perdomo, Sr. byl za své názory několikrát postřelen. Zraněný a za pomoci svých přátel utekl před popravou do USA. Silviovi bylo později v roce 1974 povoleno opustit Kubu.
Nick Perdomo, Jr. se narodil a vyrůstal ve Washingtonu a později žil v Miami. Byl zaměstnán jako dispečer letového provozu na mezinárodním letišti v Miami. Se svým otcem Nickem Perdomem sr. začali po nočních směnách v malé dílně oživovat rodinnou tradici v roce 1991-92. Tehdy vyrobili devět tisíc doutníků pro první zákazníky a své přátele. Vznik firmy na výrobu doutníků Perdomo pak netrval dlouho. Společnost, kterou Nick Predomo Jr. založil se původně jmenovala Nick´s cigar Company, pak byla přejmenována na Tabacalera Perdomo.
Dnes jsou doutníky vyráběny v Nikaragui – oblast Esteli. Společnost vyrobila od svých skromných začátků nespočet značek a velikostí. Doutníky postupně získávají důvěru a oblibu mezi kuřáky doutníků. Doutníky Perdomo mají velkou škálu chutí od mírné až po plnou chuť a mají řadu odstínu krycího listu. Doutníky Perdomo se dnes řadí mezi nejprestižnější značky doutníků na světě. Společnost Tabacalera Perdomo je stoprocentně vertikálně integrovaným výrobcem. Všechny důležité kroky výroby doutníků , od přípravy tabákových semen, pěstování tabákových rostlin, sklizeň, sušení, fermentaci, staření, rolování doutníků, vlastní výrobu cedrových krabic, finální třídění a expedici – jsou stoprocentně pod dohledem a kontrolou špičkových odborníků a řemeslníků přímo společnosti PERDOMO. To o sobě může říci jen několik výrobců na světě. Po 23 letech činí jejich produkce více než 20 milionů skvělých ručně vyráběných prémiových doutníků ročně. Společnost Tabacalera Perdomo patří mezi největší společnosti v doutníkovém oboru. Společnost expeduje do celého světa.

Doutníky Flor de Copan jsou vyráběny ručně v Hondurasu v lokaci Santa Rosa de Copan. Tento svahovitý region leží blízko státu Guatemala, kde Mayští indiáni kdysi pěstovali tabák. Tabák použitý pro tyto doutníky pochází z Kuby. Byl dovezený do Hondurasu roku 1962. Jemné doutníky pro pohodové chvíle.

Doutníky se nyní vyrábějí v Dominikánské republice. Náplň doutníků tvoří vybraná směs aromatických dominikánských tabáků, vázací list pochází z bohatého údolí San André Tuxtla (Mexiko) a krycí list – Connecticutský stín z USA je nejvyhledávanějším listem, mezi prvotřídními doutníky (pochází z vlastní produkce). Výrobci doutníků Macanudo nechávají své tabáky zrát dvakrát, aby zachovali stejný technologický proces jako ve zlaté éře doutníků počátkem 20. století. Tabáky zrají v místnostech vyložených španělským cedrem, kde získávají svou jedinečnou chuť a nenapodobitelné aroma.