Archiv: Alkohol

27Čvc

Dalmore

V naší prodejně nabízíme Dalmore 12 letou. Prvních devět let zraje v amerických dubových sudech po bourbonu, než je opatrně rozdělena. Jedna polovina pokračuje ve zrání v sudech po bourbonu, zatímco druhá polovina je uložena do 30 let starých sudů po sherry Matusalem Oloroso.  Komplexita a vyváženost této whisky je typickým představitelem stylu Dalmore.  Chuť je poměrně výrazná. Můžeme ucítit mírně nasládlou chuť vanilky, čerstvý červený pomeranč, orientální koření, slanost moře a hutné rašeliny. Má zlatě mahagonovou barvu.

17Čvc

Bushmills

Základem výroby Bushmills Original je trojnásobná destilace v měděných kotlích za použití toho nejlepšího irského ječmene a křišťálově průzračné vody. Je jedinečnou kombinací nejlepších sladových a obilných whiskey Irska. Dozrává po několik let v ručně vyrobených dubových sudech tak, aby získal svou nezaměnitelnou jemnost, vůni a kvalitu známou po celém světě. Je sladší chuti, má unikátní chuť vanilky, čokolády s nádechem chuti citrusu.

17Čvc

Talisker

Whisky vznikla na ostrově Skye ve Vnitřních Herbidách, v místě, které je jen zdánlivě poklidným. Na ostrově Skye je jedinou palírnou. Je typickou ostrovní sladovou whisky – má nasládlé aroma mořských řas s plně kořeněným charakterem a ostrou rašelinovou příchutí. Jako první značka na světě získal Talisker v roce 2002 hned dvě ceny: za nejlepší sladovou whisky mladší i starší dvanácti let.

17Čvc

Nikka

V roce 2014 uplynulo již 80 let od roku, kdy Masakata Taketsuru založil destilerii Yoichi a zahájil tak éru Nikka whisky. Sladové whisky Yoichi jsou typického japonského charakteru, připomínají skotské whisky, zejména z Islay a Campbeltownu. Jsou zde vyráběny široké škály stylů – nejtypičtější je komplexní, robustní, olejovitá a kouřová sladová whisky. Nejmladší Yoichi bez udání věku má sloužit jako seznámení s palírnou a pije se hlavně mizuwari (s vodou) nebo sodawari (se sodou). Nikka má jemnou chuť s intenzivně ovocnými tóny.

17Čvc

Grant´s

Grant´s je jemnou single malt whisky. Jedná se o pečlivě vyváženou směs obilné a sladové whisky, která zrála v dubových sudech po léta vyznačených na etiketě. Má hlubokou a vyrovnanou chuť s nádechem čokolády a na konci je cítit ovoce a lehká suchost.

17Čvc

Glenlivet

Palírna Glenlivet, která vyrábí tuto whisky leží v izolované části Skotska – Speyside v údolí řeky Livet. Má dlouhou historii výroby vynikajících whisky – původní palírnu založil chalupník George Smith v roce 1824. Smith byl prvním výrobcem whisky ve Skotsku, který měl legendární palírnu. Od těchto nejranějších začátků si Glenlivet vytvořila na celém světě pověst whisky prvotřídní kvality. Nyní je součástí skupiny Pernod Ricard a je nejprodávanější sladovou singl malt whisky v USA a jednou z nejprodávanějších ve světě. Barva je spíše zlatá, chuť jemná, sladší s ořechovým a rašelinovým koncem.

17Čvc

Glenmorangie

Desetiletá Glenmorangie je sladová whisky, zraje plnou dekádu v sudech nejprve po burbonu a ke konci po portském a sherry. Chuť je jemná, s náznakem zrajících citronovníků, meruněk, jablek, mandarinek a hrušek.

17Čvc

Glenfiddich

Skotská palírna Glenfiddich byla založena p. Williamem Grantem r. 1886. Celý proces výroby od destilace přes zrání po lahvování probíhá na jediném místě. Rovněž ječmen se částečně pěstuje na rodinné farmě. Standardně se zde whisky vyrábí jako dvanácti až třicetiletá. V našem obchodě nabízíme 12. a 15. letou whisky 12. letá má vůni v tónech ovoce. Chuť pak přechází do sladkých tónů mléčných bonbónů, smetany a sladu. 15. letá limitovaná edice Glenfiddichu zraje v sudech z amerického i evropského dubu a v sudech po Oloroso sherry. Má delikátní květinovou vůni s nádechem čerstvého černého koření a vanilky. Chuť je smetanově jemná.

17Čvc

Oban

Oban reprezentuje prestižní region Highland a je jednou z nejznámějších Singlemalt Highland whisky na trhu. Je světlejší jantarové barvy. Chuť je výrazná, kořenitá s jemnými tóny kouře, mořských řas a sladkého ovoce.

17Čvc

Chivas Regal

Chivas Regal je luxusní míchaná skotská whisky vyráběna společností Chivas Brothers z nejlepších jednosladových whisky. Již v roce 1801 byla poprvé namíchána whisky, která se postupně vyvinula v dnešní Chivas Regal. Základem je sladová whisky Strathisla, dále obsahuje Glenlivet, Glen Keith, Allt-A-Bhaine, Braes of Glenlivet, Longmorn, Glen Grant a další. Chuť je jemná se stopami příchutě vanilky, mléčné čokolády, jablk, citronové a pomerančové kůry. V našem obchodě nabízíme Chivas Regal Extra, 12 a 18 let.