Dýmky: Dýmky české výroby:

Dýmky BPK

dýmky malé BPK 1

Firma BPK s.r.o. sídlí v Proseči u Skutče.
Firma má dlouholetou tradici ve výrobě dýmek. Ty se v této oblasti vyráběly již v polovině 19. století. Nejprve ručně, pak na šlapacích soustruzích. Vyráběly se z různého dřeva – olše, ořechu, jasanu, švestky, hrušky a lípy. Později se hlavičky dýmek začaly vyrábět i z dováženého briarového dřeva a švédské břízy. Strojová výroba se ve Skutči rozběhla v r. 1919. Po druhé světové válce byla výroba dýmek v Československu soustředěna pouze do Skutče. Firma byla znárodněna a dýmky se vyráběly průmyslově. V roce 1993 byla firma zprivatizována. Dnes se zde vyrábějí dýmky v cenově nižších kategoriích, které jsou přístupné každému, tedy i začínajícímu kuřákovi dýmek. Kromě tradičních dýmek se zde vyrábějí i třídílné dýmky s výměnnou hlavičkou a porcelánky. V naší prodejně je možné zakoupit vybraný sortiment dýmek.

Slevy, speciální
nabídky, akce...

Chcete dostávat pravidelné informace z ušlechtilého světa doutníků, dýmek, rumů a whisky do vašeho e-mailu? Exkluzivní nabídky pro nejlepší zákazníky?

Odebírat zpravodaj

Chcete dostávat pravidelné informace z ušlechtilého světa doutníků, dýmek, rumů a whisky do vašeho e-mailu? Exkluzivní nabídky pro nejlepší zákazníky?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje! Stačí vyplnit několik údajů a každý měsíc najdete ve své e-mailové schránce vyjímečnou nabídku pro naše věrné zákazníky.

Jednoznačně potvrzuji, že jsem osoba starší 18 let nebo 21 let pokud podléhám právu USA.
Facebook Google+