Dýmky: Dýmky zahraniční výroby:

Dýmky Stanwell

dýmka Stanwell 3

Dýmky Stanwell vyrábí dánský výrobce. Firmu založil pan Poul Nielsen roku 1942.
Název Stanwell byl vybrán záměrně. Anglický název zvolil proto, že anglické dýmky byly nejžádanější. Dnes můžeme s přehledem tvrdit, že firma výrazně ovlivnila dýmkový design, neboť byla po řadu let „líhní“ skvělých designérů a kreativních autorů dýmek.
V současnosti nabízí nesčetné množství tvarů a deset typů povrchových úprav. Vedle základních modelů v hladkém a pískovaném provedení vyrábí i modely se stříbrnými či mosaznými kroužky, dýmky zdobené rohovinou nebo bambusem. Mezi nejoblíbenější řady patří dýmky velkých tvarů, jako typ Calabash (model 162), Hexagon (model 171), Facet (model 163), Viking (model 172) nebo oblíbený Rhodesian (model 173). Milovníci spíše klasických tvarů, drobnějších rovných dýmek sáhnou například po sérii Liverpool, nebo si mohou vybrat z modelů číslo 11, 12 či 13. Právě model číslo 11 je typickým představitelem dánského designu 50. let, tedy za působení Sixtena Ivarssona.
•Pro vášnivé čtenáře a kuřáky dýmek je v prodeji série dýmek nazvaná podle pohádkáře Andersena. Jedná se o dýmky, které mají dva typy vyměnitelných náustků. Krátký pro běžné, každodenní použití a dlouhý pro čtení.
Dýmky Stanwell rozpoznáme podle výrazného kovového korunovaného písmene „S“ na náustku.
Pro své sběratele a nadšence firma Stanwell každoročně připravuje jak výroční dýmku roku, tak i vánoční dýmku.
Každý dýmkař si určitě mezi dýmkami Stanwell najde tu svou. Sortiment je v naší prodejně široký a je opravdu z čeho vybírat.

Slevy, speciální
nabídky, akce...

Chcete dostávat pravidelné informace z ušlechtilého světa doutníků, dýmek, rumů a whisky do vašeho e-mailu? Exkluzivní nabídky pro nejlepší zákazníky?

Odebírat zpravodaj

Chcete dostávat pravidelné informace z ušlechtilého světa doutníků, dýmek, rumů a whisky do vašeho e-mailu? Exkluzivní nabídky pro nejlepší zákazníky?

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje! Stačí vyplnit několik údajů a každý měsíc najdete ve své e-mailové schránce vyjímečnou nabídku pro naše věrné zákazníky.

Jednoznačně potvrzuji, že jsem osoba starší 18 let nebo 21 let pokud podléhám právu USA.
Facebook Google+